Efekt komfortnej zóny

Aby ste dosiahli úplne iné výsledky v tom, čo robíte, musíte sa vidieť nielen v inom svetle, ale musíte zmeniť aj svoje ciele. Celý problém pre väčšinu ľudí je už v samotnej zmene. každý človek je totiž podvedome ťahaný do svojej osobnej konfortnej zóny. To je iný názov pre to, čo stále robíte. Vlastná konfortná zóna / inak i mechanizmus homeostaze / vás tam drží, a umožňuje telu v mnohých oblastiach fungovať automaticky. Bohužiaľ v niektorých oblastiach je to na obtiaž. Pokým to, na čo myslíte, alebo hovoríte, či robíte je  v protiklade s vašimi zvykmi, konfortná zóna má snahu vás ,,stiahnuť” späť tým, že vás núti sa cítiť nepríjemne. A pretože každý ide od nepríjemného k príjemnému, je tendencia sa vrátiť do stereotypu a tým pádom sa vyhnúť novým veciam a výzvam. A to dokonca i vo veciach  s ktorými vôbec nieste spokojný! Veľa ľudí, napr.: čo stratili prácu, kt. vôbec nemali radi, skončí hľadaním veľmi podobnej práce, kt. eventuálne nájdu niekde inde.

 

Celý osobný progres a rozvoj znamená každodenný posun mimo konfortnú zónu. Je veľmi dôležité si uvedomiť, že bez toho nepríjemného pocitu na začiatku, neexistuje žiadny posun! Čo teda robiť prakticky počas dňa, keď idem do nových výziev, situácií,...?

 

 - je nutné prijať pocit ,,nepríjemnosti”. Akceptovať, že je súčasťou novej skúsenosti a vášho rozvoja. Veriť, že odíde napr. tým, že si spomeniem na udalosti z minulosti, keď pocit odišiel po určitej dobe, kedy sa daná vec opakovala. To vám dá vieru zotrvať v snahe. Ďalej si uvedomte, čo vám táto skúsenosť dala. 

 

 - byť pripravený stále ,,kontrovať” konfortnú zónu. Je to nekonečný proces, kt. sa ale stane vašim novým zvykom, pokiaľ zotrváte pár týždňov v snahe. Vaša konfortná zóna sa tým rozšíri a vy sa posuniete ďalej. A to v hocičom! Toto každodenné rozširovanie konfortnej zóny dosiahnete napr. i tým, že si pred akoukoľvek výzvou, novou vecou,...dáte tieto otázky: V čom ma táto vec urobí lepším a posunie ma k cieľu? V čom mi zlepší kvalitu života do budúcnosti? Miesto negatívneho osobného pocitu nepríjemnosti budete venovať pozornosť tomu, v čom vám to pomôže. Začne to meniť nielen pocity ale i úroveň nasadenie v samotnej úlohe.

 

Takže, tu sú vaše úlohy:

 

 - napíšte si na papier jednu vec, kt. chcete dlhodobo urobiť, ale stále to odkladáte

 

 - stanovte si presný deň a čas, kedy ju uskutočníte

 

 - tesne predtým, než do tej situácie pôjdete, si prejdite 2 predošlé body, kt. znížia efekt konfortnej zóny a pocit nepríjemnosti

 

 - pokiaľ sa dá / pri niektorých činnostiach je to nemožné /, celý proces opakujte pravidelne niekoľko krát v týždni

Uvidíte, čo sa stane.

ODPOVEDZTE SI NA TIETO OTÁZKY

Nieste spokojný s tým, kde ste v oblasti práce, vzťahu, rodiny, športu,...? Vieme čo s tým a ako to transformovať.

12 hours ago

Neviete kam smeruje váš život? Stratili ste ,,smer”? Pomôžeme vám ho nájsť a nastaviť podľ všej jedinečnej osobnostnej typológie.

5 hours ago

Prečo robíte, to čo robíte i keď viete, že vám to dlhodobo nepomáha? Nájdete podstatu mentálných bariér a zmeníte to natrvalo.
1 days ago

Máte svoju predstavu, ale neviete ako sa k nej priblížiť

18 hours ago

Bráni vám strach zo zlyhania dosiahnuť svoje ciele?
4 days ago

Chcete vedieť využiť svoju jedinečnú osobnostnú typológiu, preto aby ste boli úspešnejši v práci, rodine, vzťahu, komunikácií alebo i v športe?
4 days ago

Ste negatívne naladený a hľadáte silnú motiváciu? 
4 days ago

Máte problém so sebadôverou v kľúčových momentoch a bráni vám to urobiť krok do novej oblasti života, práce alebo výkonnosti?
4 days ago

Čakáte stále na niečo a ono to neprichádza? Pomôžeme vám to zmeniť.
4 days ago

Máte skutočne svoj život pod kontrolou, alebo ste ,,otrokom" náhodných udalosti a ľudí okolo seba? Buďte pánom svojho života!
4 days ago

Nedokážete dotiahnuť veci dokonca? Vieme prečo a ako to zmeniť.
4 days ago

FOTOGALÉRIA

2012-03-3013.05.08.jpg obrazek-3.jpg dsc_5171.jpg obrazek-43.jpg 2012-03-2911.48.15.jpg img_1884.jpg 2012-03-2916.11.37.jpg obrazek(1).jpg obrazek.jpg