Ako zmeniť to, kde budete o pár rokov?

Moja profesia coach-a sa orientuje nielen na mentálny rozvoj pre vrcholový šport, ale i pre biznis oblasť, či osobný rozvoj. Cieľom je posunúť kohokoľvek tam, kam sa sám len málokto dostane. Sú na to presné metódy a postupy. Niektoré z nich si objasníme už dnes. Moje skúsenosti za posledných 11 rokov z profi svetového športu, výcviku skupín MO a MV SR, práce s top manažérmi atď. mi čím ďalej, tým viac potvrdzovali jeden kľúčový princíp. Tam, kam dojdete za 5 - 10 a viac rokov v oblasti kvality života / financií, rodiny...cieľov / je z 80% dané vašim štýlom myslenia a mentálným prístupom.

 

Poďme si teda na začiatok poukázať na jeden zo základných princípov pre osobný mentálny rozvoj a ako ho aplikovať v praxi. Jedná sa o tzv. zákon príťažlivosti, kt. hovorí , že každý človek je v podstate akýsi ,,živý” magnet, kt. k sebe priťahuje ľudí a udalosti. Tie sú také, že vždy korešpondujú s dominantným štýlom myslenia a cítenia. Prakticky to znamená, že čím viac a pravidelne myslím na to, čo skutočne chcem dosiahnuť dlhodobo /aké ciele chcem /, tým viac priťahujem ľudí, nápady, zdroje, udalosti, okolnosti k sebe. Prežívam pozitívnejšie emócie, a celý proces sa ešte viac akceleruje. Cesta k vízii a cieľom sa veľmi zrýchľuje.

 

Lenže princíp funguje i naopak. Mnoho ľudí v rôznych životných situáciach, myslím predovšetkým na to, čo nechcú, čomu sa chcú vyhnúť, na čo si dať pozor, čo zlého by to mohlo priniesť,...a desiatky ďalších vecí. K čomu si myslíte, že to povedie? Na základe princípu príťažlivosti, začnete generovať obavy, strachy zo zlyhania, poklesy sebodôvery, stres,...a mnoho ďalších vecí. Je jasné, že začnete samých seba limitovať v mnohých aktivitách, prehliadnete mnohé príležitosti a budete sa i inak rozhodovať. Rozhodnutie, je základ všetkého. Počas dňa robíme stovky mini rozhodnutí,mnohé z nich sú ale nielen otázkou zvyku, ale i dlhodobého štýlu myslenia, vychadzajúceho z princípu príťažlivosti. Rozhodnutie vás povedie trvale inou cestou, a k iným cieľom. A potom, keď sa pozriete po 10 rokoch, čo ste dokázali, zažijete možno sklamanie..a len si povzdychnete ,,keby som vtedy urobil...”, kde by som dnes mohol byť.

 

Aké ponaučenie teda z toho vyplýva pre každodennú prax? V akejkoľvek situácií / škola, rodina, vzťah, práca / sa sústredte VŽDY na to, čo chcete urobiť a dosiahnuť, nie na to, čomu sa chcete vyhnúť. Ráno, počas dňa, ale i večer, keď si prechádzajte svoj deň v hlave. Pravidelne a aspoň niekoľko týždňov, aby z toho vznikol nový zvyk. Nejde tu o ignorovanie problémov, ale o myslenie na ich riešenie. To je obrovský rozdiel. Ľudia si myslia, že tým, že sa myslí na komplikácie / problémy - si pomáhajú. Bohužiaľ, opak je pravdou. Dominantný negatívny štýl myslenia má svoje následky a vy dnes viete aké.

ODPOVEDZTE SI NA TIETO OTÁZKY

Nieste spokojný s tým, kde ste v oblasti práce, vzťahu, rodiny, športu,...? Vieme čo s tým a ako to transformovať.

12 hours ago

Neviete kam smeruje váš život? Stratili ste ,,smer”? Pomôžeme vám ho nájsť a nastaviť podľ všej jedinečnej osobnostnej typológie.

5 hours ago

Prečo robíte, to čo robíte i keď viete, že vám to dlhodobo nepomáha? Nájdete podstatu mentálných bariér a zmeníte to natrvalo.
1 days ago

Máte svoju predstavu, ale neviete ako sa k nej priblížiť

18 hours ago

Bráni vám strach zo zlyhania dosiahnuť svoje ciele?
4 days ago

Chcete vedieť využiť svoju jedinečnú osobnostnú typológiu, preto aby ste boli úspešnejši v práci, rodine, vzťahu, komunikácií alebo i v športe?
4 days ago

Ste negatívne naladený a hľadáte silnú motiváciu? 
4 days ago

Máte problém so sebadôverou v kľúčových momentoch a bráni vám to urobiť krok do novej oblasti života, práce alebo výkonnosti?
4 days ago

Čakáte stále na niečo a ono to neprichádza? Pomôžeme vám to zmeniť.
4 days ago

Máte skutočne svoj život pod kontrolou, alebo ste ,,otrokom" náhodných udalosti a ľudí okolo seba? Buďte pánom svojho života!
4 days ago

Nedokážete dotiahnuť veci dokonca? Vieme prečo a ako to zmeniť.
4 days ago

FOTOGALÉRIA

dsc_5167.jpg img_8994.jpg p3310170.jpg obrazek(1).jpg obrazek-4.jpg obrazek2.jpg obrazek-43.jpg obrazek-3.jpg 2012-03-2916.11.37.jpg